Medya

KALETEK HABERLER

Haberlere Geri Dön

Kaletek, Sandvik İnşaat Türkiye'nin Delici Takımlar Resmi Temsilcisi Oldu!

Kaletek, Sandvik İnşaat Türkiye'nin Delici Takımlar Resmi Temsilcisi Oldu!

Sandvik-Kaletek resmi temsilcilik anlaşması imzalandı. 11 Temmuz 2014’te Ankara’da gerçekleştirilen imza töreni ile Kaletek, Sandvik İnşaat Türkiye'nin delici takımlar resmi temsilcisi oldu. 

Sandvik İnşaat Genel Müdürü Rıza Toprakçı Sandvik’in Türkiye'de 2 temsilcisi olduğunu bunlardan birinin mobil kırıcı ürünlerini satan ASC, diğerinin ise diğerinin ise hidrolik kaya kırıcıları satışı yapan Alfatek firması olduğunu belirterek “Ama bu firmaların anlaşmaları direkt bu üretimi yapan fabrika ve organizasyonlarla. İlk defa bizim temsilcimiz olarak burada Kaletek'le bir anlaşma yaptık. Üzerinde çalıştığımız bir diğer anlaşmaya göre de Azerbaycan için Turkuvaz firmasıyla imza atmak üzereyiz. Bütün çalışmaları, posedürleri bitirdik” dedi. Kaletek ile ilişkilerimiz uzun süredir devam ediyor. Yavaş yavaş gelişen bir şekilde ilişkilerimiz devam etti ve bu noktaya geldik. Kaletek, Sandvik kurallarına uygun bir şekilde hareket ediyor. Kaletek firması delici takımlar konusunda bizim ulaşamadığımız müşterilere ulaşıyor, teknik testleri, uygulamaları yapıyor. O açıdan bize büyük katkısı var. Ciddi bir ticari risk de alıyor. Sandvik olarak teknik eğitim, müşterilerin teknik gezilerle eğitilmesi, finansal anlamda Kaletek'e destek sağlıyoruz” dedi.  

Muzaffer Bayazıtoğlu da Sandvik İnşaat olarak Kaletek firmasıyla 10 yıla yakın bir zamandır beraber çalıştıklarını ve bu çalışmaların her iki taraf için de hep pozitif olduğunu aktardı. Yapılan anlaşma ile Kaletek’le ekip olarak sürdürülen çalışmaları resmi bir zemine oturttuklarını da söyleyen Bayazıtoğlu “Son 1 yıldır Sandvik yönetmeliklerinin gerektirdiği bazı süreçleri, hedef belirlemeler gibi prosedürleri tamamladıktan sonra yaklaşık 8 ay-1 yıl gibi bir zaman dilimi içerisinde tüm izinlerimizi alarak işi resmi olarak imzaya döktük” dedi. Bayazıtoğlu sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Birlikteliğimizin temellerini sağlamlaştırmış olduk. Sandvik'in bazı kuralları var, bu kuralları sadece bizim değil bayilerimizin de uygulamasını istiyoruz. Bunların beraber yürütülmesini sağlıyoruz. Yolsuzluğa karşı çalışmalar, yüksek kalitede işbirliğinin olduğu alanlar, gümrük mevzuatları, pazarlama mevzuatları gibi birçok şeyi uluslararası çapta ticari ve etikkurallar çerçevesinde yapmaya çalışıyoruz. Bayilerimizin de böyle yapmasını tercih ediyoruz. 
Kaletek firması bizim inşaat sektöründe kaya delici takımlar konusundaki resmi bayimizdir. Öncelikli olarak ilgilendikleri alanlar su ve zemin sondajı. Tüm Türkiye'de bu bayilik geçerli ve diğer inşaat uygulamalarındaki delici takımlarının satışında da yetkileri var. Fiyat teslimat, teknik destek anlamında Kaletek ve Sandvik birbirinden farklı değil. Piyasaya sunduğumuz ürünlerde -su ve zemin sondajında geçerli olmak üzere daha çok- tek bir fiyat politikamız, tek bir teknik servis desteğimiz var. Kaletek ve Sandvik bu anlamda ayrı yapılanmalar değil. Belirli aralıklarla bir araya geliyoruz. Kaletek Satış Müdürü Deniz Bey ile stratejilerimizi, gücümüzü, zayıflıklarımızı beraber değerlendirip piyasaya nasıl yaklaşacağımıza baraber karar veriyoruz. Bu birlikteliğin en önemli yanlarından biri de gücümüzü müşterinin gücüne çevirecek şekilde, müşteri odaklı çalışmak”.

Kaletek Genel Müdürü Gürkan Memiş ise yapılan anlaşma ile ilgili şu değerlendirmeleri yaptı: “Sandvik ile şahsım adına 15, Kaletek adına 10 yıldır süregelen kuvvetli bir ilişkimiz var. Sandvik gibi güçlü bir firmanın delici takımlar konusunda Türkiye’deki yüzü olmak Kaletek için son derece önemli ve gurur verici. Sandvik ve Kaletek arasındaki takım ruhu büyük bir emek ve özveri barındırıyor. Sandvik, ürün kalitesiyle kendi ispatlamış ve alanında öncü bir firma. Kaletek de, bu kalitenin müşteriye sunulmasında büyük efor sarfediyor. Firma standartlarımızı her geçen gün yeni yatırımlarla yükseltiyoruz. Sandvik ile yıllardır süregelen kuvvetli bağımızı bu  anlaşma ile daha da sağlamlaştırdık. Bu anlaşma ile yapacağımız çalışmaların kalite ve gücünün de artacağını düşünüyorum. Sandvik ile hiçbir zaman ayrı bir firma profili çizmedik. Tüm başarılarımızın altında güçlü bir takım ruhu var. Bundan sonra da çalışmalarımız yorulmak bilmeyen bir takım gücüyle ve artan bir ivmeyle devam edecek.  Bu anlaşmanın sektöre yeni bir soluk getireceğini düşünüyor ve her iki taraf için de hayırlı olmasını temenni ediyorum.”